Informacje ogólne

img_4014.jpgWydział Informatyki i Zarządzania jest miejscem kształcenia specjalistów czterech kierunków: Informatyki, Inżynierii Systemów, Inżynierii Zarządzania, Zarządzania, które pozwalają naszym absolwentom doskonale odnaleźć się w świecie globalnej gospodarki. Jest to możliwe dzięki szeroko zakrojonej działalności naukowo-badawczej prowadzonej przez naszych pracowników. To ona pozwala wytyczać nowe ścieżki nauczania i przygotowywania naszych absolwentów do zmieniających się warunków rynku pracy.

Działalność dydaktyczna:

Wydział Informatyki i Zarządzania kształci specjalistów w dziedzinie:

• Informatyki
  • Inżynierii Systemów
  • Inżynierii Zarządzania
  • Zarządzania

W ofercie wydziału nie brakuje studiów podyplomowych, miedzy innymi Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu kształcącej w zakresie studiów MBA.

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów z dniem 29 marca 2010 roku przyznała Wydziałowi Informatyki i Zarządzania PWr prawa do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie INFORMATYKA.
30 maja 2011 r. Wydział otrzymał także prawa habilitacyjne w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ZARZĄDZANIE.

Na wydziale prowadzone są też studia w języku angielskim, stworzone głównie z myślą o obcokrajowcach, ale dostępne też dla polskich studentów. Na kierunku Informatyka są to studia inżynierskie – Computer Science oraz dwie specjalności magisterskie – Computer Engineering i Information Technologies. Kierunek Zarządzanie oferuje anglojęzyczną specjalność magisterską BIS, czyli Business Information Systems.

Działalność naukowo-badawcza koncentruje się w sześciu Katedrach.

Katedry Zarządzania specjalizują się w następujących zagadnieniach:

• psychologia poznawcza,
  • nauki ekonomiczne i społeczne,
  • podejmowanie decyzji inwestycyjnych i finansowych,
  • badania operacyjne,
  • zarządzanie produkcją i jakością.

Katedry Informatyki koncentrują swoje badania wokół następujących zagadnień:

• sieci komputerowe,
  • przetwarzanie rozproszone,
  • sztuczna inteligencja,
  • inżynieria internetu,
  • inżynieria oprogramowania,
  • systemy baz i hurtowni danych,
  • systemy informacyjne i zarządzanie wiedzą,
  • systemy wspomagania decyzji.

Wydział Informatyki i Zarządzania współpracuje zarówno na polu dydaktycznym, jak i badawczym z uczelniami z całej Polski, Europy i świata – Australii, Kanady, Wietnamu czy Singapuru.

Studenci mają możliwość skorzystania z programów międzynarodowej wymiany, jak Erasmus, a także systemu podwójnego dyplomowania.

Kierunki działają na podstawie akredytacji przyznawanych przez Państwową Komisję Akredytacyjną.

Informator dla Kandydatów - ogólny PWr

Informator dla Kandydatów - Wydział Informatyki i Zarządzania