Seminarium ma na celu pogłębienie wiedzy i przedstawienie problematyki innowacyjności rozumianej jako społeczno-ekonomiczny proces zachodzący w skali makro i mikroekonomicznej. Innowacyjność to sposób myślenia zorientowany na przyszłość, przejawiający się w nowych produktach, usługach, nowych rozwiązaniach organizacyjnych, finansowych i technologicznych. Dyskusja teoretyków i praktyków pozwoli na ukazanie dynamiki zmian innowacyjnych w zakresie zarządzania, technologii informacyjnych, finansów, zwłaszcza strategii długoterminowego oszczędzania, które mają bezpośredni wpływ na ogólny poziom rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki. Chcemy łączyć potrzeby zarówno dużych, jak i małych organizacji gospodarczych oraz instytucji naukowych, którym zależy na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań do polskiej gospodarki. Wymiana wiedzy i doświadczeń na temat innowacyjności w gospodarce, organizacji i technice, będzie nie tylko okazją do wzajemnej współpracy, ale także wartością dodaną planowanego sympozjum.
Do głównych celów Sympozjum zaliczyć możemy:
- Przedstawienie wymiaru materialnego i niematerialnego innowacji w różnych obszarach gospodarki,
- Prezentację innowacyjności jako przełamywanie utartych schematów myślenia w gospodarce, organizacji, finansach i technologii,
- Przedstawienie wieloaspektowości innowacyjności jako funkcji przedsiębiorczości i narzędzia kreowania zmian w ekonomicznym i społecznym potencjale gospodarki,
- Przedstawienie potencjału innowacyjnego gospodarki europejskiej i krajowej w kontekście uwarunkowań, determinant i perspektyw.
Udział w Sympozjum Innowacyjność w gospodarce, organizacji i technice stwarza doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów i współpracy, wymiany doświadczeń naukowych i biznesowych, wzmocnienia istniejących już relacji naukowych i gospodarczych, jak również zdobycia interesujących wiedzy i doświadczeń na temat innowacyjności.
Więcej na temat Sympozjum oraz program znajduje się tutaj.