Klub HR@IT rekrutuje na staże i praktyki

Data: 26.03.2019

Data: 30.03.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławsk, bud.A-1/3.29

W latach 2014/2015 Wydział Informatyki i Zarządzania współpracował w ramach projektów wspieranych przez UE (POKL, „Inżynier XXI wieku” oraz „Informatyka dla zrównoważonej gospodarki”) z wrocławskimi pracodawcami sektora IT zrzeszonymi w klubie HR@IT*. Wspolnie przygotowalimy dla studentów naszego Wydziału staże i praktyki w okresie wakacyjnym. Ta współpraca była z sukcesem kontynuowana latach 2016-2018 już bez wsparcia programów UE.

W tym roku firmy zrzeszone w klubie HR@IT również zapraszają studentów Wydziału na staże i praktyki wakacyjne.
Rekrutacja na staże/praktyki w 2019 roku rozpoczyna się pisemnym testem. W kolejnym etapie rekrutacji wybrane osoby (w zależności od wyników testów) zostaną zaproszone do udziału w rozmowach kwalifikacyjnych organizowanych bezpośrednio przez zainteresowane firmy.
Na 30 marca 2019 (sobota) zostały zaplanowane pisemne testy kwalifikacyjne na staże/praktyki oferowane w czasie wakacji 2019 (to już szósta edycja). Testy będą odbywać się w budynku A-1, w sali 3.29 od godziny 9.15. Test potrwa 90 minut.

Jest to jedyny termin testów. W przypadku dużego zainteresowania ofertą stażową zostaną zorganizowane dodatkowe testy (także w sobotę 30 marca 2019 w godzinach 11.15 oraz 13.15). Osoby zainteresowane stażem będą proszone o rejestrację drogą elektroniczną – rejestracja poprzez e-mail z tytułem staz2019 wysłany z konta studenckiego na adres stazW8@pwr.edu.pl

W tej edycji programu stażowego biorą udział następujące firmy:

• Sente
  • Divante
  • Atos
  • Global Logic
  • Volvo IT
  • S3 Group
  • Ten Square Games
  • QAD
  • Sigma

Oferta jest kierowana do studentów studiów inżynierskich oraz magisterskich kierunku Informatyka oraz Inżynieria Systemów Wydziału Informatyki i Zarządzania z wyłączeniem studentów pierwszego roku studiów inżynierskich.

* HR@IT to grupa zrzeszająca przedstawicieli działów HR wybranych wrocławskich firm z sektora IT. Głównym celem grupy jest współpraca w zakresie inicjatyw, które mają służyć wsparciu rozwoju sektora IT we Wrocławiu. Program stażowy dla studentów jest jedną z tych inicjatyw. Dzięki niej studenci Wydziału Informatyki i Zarządzania mogą odbyć staż/praktykę w okresie około wakacyjnym 2019.

Kontakt: dr inż. Mariusz Mazurkiewicz (mariusz.mazurkiewicz@pwr.edu.pl)

Katedra Informatyki, Wydział Informatyki i Zarządzania.