Konkurs na dwa stypendia naukowe zgodnie z wnioskiem OPUS 2016/23/B/ST6/01735)

Data: 20.03.2020

Data: 20.03.2020
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

Ogłasza się konkurs na dwa stypendia naukowe zgodnie z wnioskiem OPUS 2016/23/B/ST6/01735)

Wymagania:
1. Kandydat musi być magistrantem w dziedzinie informatyki, matematyki lub statystyki.
2. Posiada znajomość tematyki związanej z obliczeniową nauką o sieciach i uczeniem reprezentacji udokumentowaną publikacjami (praca dyplomowa, zgłoszenia konferencyjne, artykuły czasopismowe).
3. Posiada znajomość metod wnioskowania dla danych sieciowych, w szczególności nadzorowanego uczenia maszynowego dla sieci złożonych.
4. Posiada znajomość metod pozyskiwania danych o strukturze sieciowej z serwisów internetowych.
5. Dobra znajomość języka angielskiego.

Opis zadań:
Zakres1:
Prowadzenie badań zgodnie z harmonogramem projektu, ze szczególnym naciskiem na opracowanie metod reprezentacji wiedzy o krawędziach sieci.
Zakres 2:
Prowadzenie badań zgodnie z harmonogramem projektu, ze szczególnym naciskiem na opracowanie metod reprezentacji wiedzy o sieci w przestrzeniach o mieszanych krzywiznach.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 27 marca 2020, 00:00
Forma składania ofert: elektronicznie
Warunki zatrudnienia: umowa stypendium
Data rozpoczęcia: 01.04.2020
Okres pracy w projekcie: 18 miesięcy

Dodatkowe informacje:
Oferty zawierające:
- List motywacyjny
- CV z informacją o osiągnięciach naukowych
- oświadczenie poniższej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO). Zostałem poinformowany, że :
1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Politechnika Wrocławska z siedzibą we Wrocławiu, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, a kontakt z przedstawicielem Administratora możliwy jest za pomocą formularza kontaktowego na stronie: http://pwr.edu.pl/kontakt;
2. w Politechnice Wrocławskiej został ustanowiony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem: iod@pwr.edu.pl
3. Pani/Pana dane osobowe, zawarte w dokumentach aplikacyjnych, zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu zamknięcia danego procesu rekrutacji, a następnie zostaną usunięte
5. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
7. podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne, ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji
8. żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Pani/Pana danych
9. odbiorcą Pana/Pani danych osobowych jest Politechnika Wrocławska. Pani/Pana dane nie będę przekazywane ani udostępniane innym podmiotom. Pani/Pana dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi podejmowania decyzji, ani nie będą profilowane

Oferty należy składać na adres mejlowo: tomasz.kajdanowicz@pwr.edu.pl

Konkurs realizowany jest zgodnie z regulaminem NCN: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/regulamin-przyznawania-stypendiow.pdf
Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe informacje lub o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielami komisji konkursowej.