Konkurs na stypendia dla młodych naukowców

Data: 27.02.2018

Data: 27.02 - 06.03.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

Nazwa stanowiska: (zgodnie z wnioskiem OPUS 2016/23/B/ST6/01735) Doktorant/Magistrant - stypendysta (2)

Wymagania:

1. Kandydat musi być magistrantem w dziedzinie informatyki, matematyki lub statystyki.
2. Posiada znajomość tematyki związanej z obliczeniową nauką o sieciach i procesach dyfuzyjnych w sieciach udokumentowaną publikacjami (praca dyplomowa, zgłoszenia konferencyjne, artykuły w czasopismach).
3. Posiada znajomość metod wnioskowania dla danych sieciowych, w szczególności nadzorowanego uczenia maszynowego dla sieci złożonych.
4. Posiada znajomość metod pozyskiwania danych o strukturze sieciowej z serwisów internetowych.
5. Dobra znajomość języka angielskiego.

Opis zadań:

Zakres1:
Prowadzenie badań zgodnie z harmonogramem projektu, ze szczególnym naciskiem na opracowanie modelu wielowątkowego i skorelowanego rozprzestrzeniania się informacji.
Zakres 2:
Prowadzenie badań zgodnie z harmonogramem projektu, ze szczególnym naciskiem na aspekty związane z analizą efektywności przetwarzania dużych danych o charakterze sieciowym w zadaniu modelowania rozprzestrzeniania informacji.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 6 marca 2018, godzina 00:00
Forma składania ofert: dowolnie
Warunki zatrudnienia: umowa stypendium
Data rozpoczęcia: 01.04.2018
Okres pracy w projekcie: 12 miesięcy

Dodatkowe informacje:
Oferty zawierające:
- List motywacyjny
- CV z informacją o osiągnięciach naukowych
należy przesłać na adres:
Wydział Informatyki Zarządzania
Wyb. Wyspiańskiego 27
lub mejlowo: tomasz.kajdanowicz@pwr.edu.pl

Konkurs realizowany jest zgodnie z regulaminem NCN: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/regulamin-przyznawania-stypendiow.pdf

Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe informacje lub o rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielami komisji konkursowej.
W CV należy umieścić informację: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z właściwą Ustawą o Ochronie Danych Osobowych).”