Konkurs na stypendia naukowe dla doktorantów

Data: 12.03.2018

Data: 12.03.2018
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

Nazwa stanowiska: stypendysta (2 etaty)
Wymagania:

• doktorant studiów doktoranckich dowolnego roku
  • co najmniej jedna publikacja naukowa w recenzowanym czasopiśmie lub materiałach konferencyjnych, opublikowana lub zaakceptowana
  • umiejętność programowania eksperymentów
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • silna motywacja do prowadzenia badań naukowych związanych z tematyką projektu

Opis zadań:
Badania związane z modelami, algorytmami i metodami obliczeniowej nauki o sieciach, tj. w szczególności:

• implementacja środowiska badawczego
  • przeprowadzenie badań dla wybranych danych sieciowych
  • opracowanie i interpretacja wyników
  • przygotowania publikacji naukowych popularyzujących wyniki

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 21 marca 2018, godzina: 00:00
Forma składania ofert: e-mail
Warunki zatrudnienia: Stypendium na okres 6 miesięcy w wysokości 3000 zł.
Dodatkowe informacje:
Wymagane dokumenty:

• życiorys (CV), w tym informację o statusie doktoranta
  • informacje o zainteresowania i osiągnięciach naukowo-badawczych, w tym wykaz publikacji
  • plan badań na 6 miesięcy
  • podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.09.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Zgłoszenia proszę wysyłać mejlowo na adres: kazienko@pwr.edu.pl.

Będą one rozpatrywane przez komisję konkursową, która może zaprosić kandydata (-tkę) na rozmowę kwalifikacyjną.

W przypadku wygrania konkursu, stypendium zostanie przyznane od kwietnia do września 2018 r.
Wyniki konkursu zostaną przekazany mejlowo na adres zwrotny ze zgłoszenia.
Konkurs może zostać nierozstrzygnięty bez podania przyczyn.

Oferujemy:

• pracę w renomowanym i ambitnym zespole w Centrum ENGINE - The European Centre for Data Science
  • możliwość staży zagranicznych w USA, Singapurze i Słowenii w ramach projektu europejskiego RENOIR (po spełnieniu dodatkowych warunków)