Konkurs na stypendium naukowe dla młodych naukowców

Data: 14.09.2018

Data: 14.09.2018
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

Nazwa stanowiska: Doktorant - 2 stypendia (2 etaty)
Wymagania:

• doktorant studiów doktoranckich min. drugiego roku
  • co najmniej jedna publikacja naukowa w recenzowanym czasopiśmie lub materiałach konferencyjnych, opublikowana lub zaakceptowana
  • umiejętność programowania eksperymentów
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • silna motywacja do prowadzenia badań naukowych związanych z tematyką projektu

Opis zadań:
Badania związane z modelami, algorytmami i metodami obliczeniowej nauki o sieciach, tj. w szczególności:

• implementacja środowiska badawczego
  • przeprowadzenie badań dla wybranych danych
  • opracowanie i interpretacja wyników
  • przygotowania publikacji naukowych popularyzujących wyniki na dobrych konferencjach międzynarodowych lub w czasopismach naukowych

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 21 września 2018, 00:00
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia: Stypendium na okres 6 miesięcy w wysokości 3000 zł.

Dodatkowe informacje:
Wymagane dokumenty:

• życiorys (CV), w tym informację o statusie doktoranta
  • informacje o zainteresowania i osiągnięciach naukowo-badawczych, w tym wykaz publikacji
  • plan badań na 6 miesięcy
  • podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.09.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Zgłoszenia proszę wysyłać mejlowo na adres: kazienko@pwr.edu.pl. Będą one rozpatrywane przez komisję konkursową, która może zaprosić kandydata (-tkę) na rozmowę kwalifikacyjną.

W przypadku wygrania konkursu, stypendium zostanie przyznane od października 2018 r. do marca 2019 r.

Wyniki konkursu zostaną przekazany mejlowo na adres zwrotny ze zgłoszenia.

Konkurs może zostać nierozstrzygnięty bez podania przyczyn.

Oferujemy:

• pracę w renomowanym i ambitnym zespole w Centrum ENGINE - The European Centre for Data Science
  • możliwość staży zagranicznych w USA, Singapurze i Słowenii w ramach projektu europejskiego RENOIR (po spełnieniu dodatkowych warunków)