Nasi absolwenci laureatami ogólnopolskiego konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie

Data: 20.12.2019

Rozstrzygnięto XXXVI Ogólnopolski Konkurs PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki. Do konkursu przyjęto 39 prac wykonanych w roku akademickim 2018/2019 w 11 krajowych wyższych uczelniach.
W piątek 20 grudnia 2019 r. w sali im. Bronisława Pilawskiego w bud. B-4 Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród Laureatom Konkursu. Spotkanie poprowadził przewodniczący jury, Dziekan Wydziału prof. Zygmunt Mazur, który powitał laureatów i ich rodziny, promotorów i recenzentów, Wiceprezesa PTI Janusza Żmudzińskiego, Prezesa Oddziału Dolnośląskiego prof. Lecha Madeyskiego, członków i sympatyków Oddziału Dolnośląskiego. Przewodniczący pogratulował laureatom uzyskanych nagród oraz podkreślił rangę konkursu i jego 36-letnią ciągłość (konkurs jest organizowany od 1984 roku). Zaprosił także laureatów do wstąpienia w szeregi PTI.

Pierwszą nagrodę w wysokości 5.000 zł otrzymał absolwent specjalności Danologia naszego Wydziału:

• mgr inż. Piotr Bielak za pracę pt. Incremental learning techniques for embedding of temporal graphs wykonaną w Politechnice Wrocławskiej (promotor: dr inż. Tomasz Kajdanowicz).

Jedną z dwóch nagród w wysokości po 4.000 zł otrzymał również nasz absolwent ze specjalności Danologia:

• mgr inż. Michał Jóźwiak za pracę pt. Deep neural Hawkes process model for dynamic network generation and prediction wykonaną w Politechnice Wrocławskiej (promotor: dr inż. Tomasz Kajdanowicz).

Laureatom i Promotorowi serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na temat Konkursu i uroczystości znajduje się na stronie internetowej PTI

konkurs_pti_19.jpg