Nasi studenci laureatami konkursu Milion na Bank

Data: 30.03.2017

Z przyjemnością informujemy, że dwóch studentów z naszego Wydziału: Pan Adam Rudzianiec i Pan Bartosz Czerniakowski zdobyło nagrodę finansową w konkursie Milion na Bank organizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!

W konkursie wzięło udział 2068 studentów z całej Polski. Rozpoczęto blisko 3500 rozgrywek, a wirtualny milion osiągnięto 230 razy. Zwyciężczyni ogólnopolskiej klasyfikacji – Paulina Borysionek – osiągnęła wirtualny milion w 39 turach rozgrywki.

Konkurs miał charakter rozgrywki w ramach symulacji internetowej „Pierwszy Milion“ i trwał dwa tygodnie. W tym czasie należało osiągnąć wirtualny milion w jak najmniejszej liczbie tur gry. Walorem edukacyjnym gry była możliwość poprawiania wyników dowolną liczbę razy – w rankingu rozgrywek zapisywał się najlepszy wynik.

Laureatów konkursu można zobaczyć na stronie »

Rozdanie nagród nastąpi 28 marca w Warszawie podczas Kongresu Edukacji Finansowej 2017.

Projekt sektorowy Bankowcy dla Edukacji odpowiada na potrzebę praktycznej edukacji ekonomicznej różnych grup społecznych: dzieci i młodzieży, studentów, pracowników instytucji finansowych oraz seniorów. Stanowi przykład społecznej odpowiedzialności instytucji finansowych i pracowników sektora finansowego, zaangażowanych w budowanie nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy. Podstawą sukcesu Projektu Bankowcy dla Edukacji jest współpraca wielu partnerów.

Organizatorami konkursu wiedzy finansowej dla studentów „Milion na Bank“ są Fundacja Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Konkurs zorganizowany został w ramach sektorowego projektu Bankowcy dla Edukacji oraz Programu Rozwoju Przedsiębiorczości „Tydzień dla Oszczędzania”.

Więcej informacji: Warszawski Instytut Bankowości »