Pierwsze sukcesy naszego nowego zespołu badawczego

Data: 24.01.2020

Nowy interdyscyplinarny zespół badawczy zajmujący się badaniami nad emocjami (affective computing) osiągnął pierwsze sukcesy. Jego praca pt. "Emotion Recognition Using Wearables: A Systematic Literature Review - Work-in-progress" (https://arxiv.org/abs/1912.10528) została przyjęta na warsztaty Emotion Aware, odbywające się w ramach prestiżowej konferencji PerCom - Pervasive Computing 2020 (ranking A*), Austin, Texas, USA. Konferencja odbędzie się w marcu br.

Współautorkami pracy są dwie magistrantki naszego Wydziału: Joanna Komoszyńska (Danologia) i Weronika Michalska (informatyka po angielsku). Weronika Michalska prezentowała już efekty pracy zespołu na konferencji "GHOST Day: Applied Machine Learning Conference", w Poznaniu w listopadzie 2019. Zespół działa przy Katedrze Inteligencji Obliczeniowej i Centrum ENGINE od lipca 2019. Jest prowadzony przez prof. Przemysława Kazienko oraz dra Stanisława Saganowskiego i obecnie składa się łącznie z czterech magistrantek, doktoranta, dwóch pracowników firmy Capgemini oraz współpracujących naukowców: prof. Adama Polaka (elektronika, przetwarzanie sygnałów), prof. Rafała Zdunka (elektronika, uczenie maszynowe), prof. Łukasza Kaczmarka z UAM (psychofizjolog społeczny), doktoranta z UAM, doktoranta z Jožef Stefan Institute (Słowenia) oraz wizytującego magistranta z Turcji.