Profesor Ngoc-Thanh Nguyen wybrany do Rady Doskonałości Naukowej

Data: 29.05.2019

Profesor Ngoc-Thanh Nguyen z naszego Wydziału został wybrany do Rady Doskonałości Naukowej. To organ, który ma dbać o najwyższe standardy działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.
Rada zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi i została podzielona na osiem dziedzin naukowych i 47 dyscyplin.
Do rady weszło po trzech przedstawicieli każdej dyscypliny, z Politechniki Wrocławskiej są to:
•    prof. Kazimiera A. Wilk z Wydziału Chemicznego (dziedzina nauk techniczno-inżynieryjnych, dyscyplina: inżynieria chemiczna);
•    prof. Małgorzata Chorowska z Wydziału Architektury (dziedzina nauk techniczno-inżynieryjnych, dyscyplina: architektura i urbanistyka);
•    prof. Ngoc-Thanh Nguyen (dziedzina nauk techniczno-inżynieryjnych, dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja).
Czteroletnia kadencja Rady Doskonałości Naukowej rozpocznie się 1 czerwca.

Wszystkim przedstawicielom Rady serdecznie gratulujemy.