Program stypendialny Quant Scholarship

Data: 23.10.2019

Data: 07.10.2019
Miejsce wydarzenia: Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej

Współpraca w obszarze matematyczno-informatycznym pomiędzy Politechniką Wrocławską a Credit Suisse Polska zaowocowała programem stypendialnym Quant Scholarship Program.
Jest on dedykowany dla grupy studentów o profilach matematyczno-informatycznych zainteresowanych aplikacją swoich kompetencji w świecie bankowości inwestycyjnej Credit Suisse. Celem programu jest pokazanie studentom, jak zaawansowana matematyka oraz najnowsze technologie informatyczne kształtują świat finansowy oraz w jaki sposób teoretyczna wiedza zdobywana podczas studiów na Politechnice Wrocławskiej może być aplikowana do rozwiązywania rzeczywistych problemów finansowych.

Istotnym elementem programu jest również zbudowanie świadomości istnienia grupy Quantowej oraz grupy Ryzyka wśród środowisk akademicko-badawczych (naukowcy, wykładowcy, studenci), które obecnie jest mało rozpoznawalna. Są to grupy rozwiązujące niesamowicie interesujące problemy z zakresu modelowania, zarządzania oraz wyceniania ryzyka w bankowości inwestycyjnej, do rozwiązywania których wymagane są wysokie kwalifikacje matematyczno-informatyczne.

Ważnym atutem programu, jest finansowe wsparcie dla wyselekcjonowanych studentów w postaci nagrody końcowej, jak również czytelne i transparentne nakreślenie potencjalnej ścieżki kariery grupie Quantowej i Ryzyka w Credit Suisse.

Co oferuje Quant Scholarship Program:

• 10 nagród (5000 PLN netto) dla studentów, którzy zakwalifikują się i zrealizują wymagania programu
  • 9 otwartych wykładów z zakresu programowania funkcyjnego i modelowania produktów pochodnych
  • Opiekę doświadczonych praktyków (Quantów CS)
  • Nakreślenie potencjalnej ścieżki kariery mogącej prowadzić do zatrudnienia

Informacja odnośnie kompetencji potencjalnych kandydatów:

1. Preferowane dyscypliny: matematyka, informatyka, fizyka, studia inżynierskie
  2. Kompetencje idealnego kandydata (nie sztywne wymagania):
  • Zrozumienie bardziej zaawansowanych problemów matematycznych: statystyka, prawdopodobieństwo, równania różniczkowe, stochastyka
  • Umiejętność programowania (języki funkcyjne jako plus)

Preferowane doświadczenie akademickie w kolejności: studenci studiów doktorskich, magisterskich oraz drugiego i trzeciego roku licencjackich.

Etapy rekrutacji do programu

Przesłanie do dnia 31 października 2019 r (czw) formularza rekrutacyjnego wraz z CV

Mile widziane pisemne rekomendacje wykładowców

Prosimy o przygotowanie potwierdzenia średniej ocen z poprzedniego roku akademickiego

• Testy lub zadania domowe
  • Rozmowa wstępna

Warunki w stosunku do zakwalifikowanych studentów do otrzymania nagrody:

• Udział w min 80% wykładów (wstępny harmonogram poniżej)
  • Rozwiązywanie i prezentacja zadań domowych/projektów
  • Aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zaznajamianie się z zadaną literaturą na kolejne spotkanie

Ramowy plan zajęć:

Wykład inauguracyjny 29 października 2019 r.
godz. 13.00 sala 007 budynek D 21

• 3 wykłady na temat F# (listopad, grudzień 2019 i styczeń 2020)
  • 3 wykłady na temat modelowania symulacji matematycznych (luty, marzec, kwiecień 2020)
  • 1 wykład projektowy (maj 2020)
  • 1 wykład podsumowujący (czerwiec 2020)

Link do wydarzenia na FB !