Projekt "Absolwent w pracy"

Data: 09.07.2018

Data: 09.07 - 17.10.2018
Miejsce wydarzenia: Stowarzyszenie na rzecz równego dostępu do kształcenia "Twoje nowe możliwości"

Wsparcie w projekcie mogą otrzymać osoby spełniające powyższe kryteria i zamieszkujące w województwie: dolnośląskie, opolskie lub zachodniopomorskie. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu zatrudnienia niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnego planu kariery, podniesienie ich poziomu kwalifikacji oraz wprowadzenie na rynek pracy. Nad całością czuwa nasz zespół profesjonalistów: doradcy zawodowi, pośrednicy pracy, trenerzy, psychologowie i zespoły zaprzyjaźnionych firm i korporacji.
Wsparcie jakie oferujemy w projekcie:

• Planowanie Indywidualnej Ścieżki Kariery
  • Pośrednictwo pracy
  • Konkurs dofinansowania do samozatrudnienia
  • Staż
  • Wsparcie w zastosowaniu istniejących narzędzi wsparcia zatrudnienia i samozatrudnienia
  • Warsztaty wspierające wdrażanie ścieżki kariery

Szkolenia zawodowe i specjalistyczne, zdobywanie uprawnień zawodowych

To, jakie wsparcie otrzymasz zależy od Twoich potrzeb. W projekcie nie ma sztywnej ścieżki. Każdy uczestnik wybiera swoją zindywidualizowaną ścieżkę kariery. Na pierwszym etapie udziału w projekcie spotkasz się z doradcą i coachem kariery tworząc swoją własną ścieżkę kariery, a następnie ją wdrażając. Przykładowy schemat spotkań:
1. Wstępne spotkanie z doradcą zawodowym;
2. Tworzenie indywidualnej ścieżki kariery;
3. Spotkanie wstępne z cochem kariery;
4. Praca z cochcem kariery nad motywacją do wdrażania ścieżki kariery.

Ścieżka kariery zawierać będzie drogę zawodową jaką możesz realizować zgodnie ze swoimi możliwościami psychofizycznymi, kompetencjami zawodowymi, osobistymi predyspozycjami oraz niezbędne działania jakie musisz podjąć, by skutecznie realizować wskazaną ścieżkę np. jakie dodatkowe kursy musisz przejść lub jaką musisz mieć wcześniej praktykę.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie projektu

grafika_www.png