Wizyta prof. Beckera w ramach programu Visiting Professors

Data: 18.06.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

Program wizyty:

• 18 czerwca, godz. 11.00 - "Retail Information Systems - A Framework" - otwarty wykład popularno-naukowy (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, bud. A, ul. Komandorska 118/120, sala 1),
  • 19 czerwca, godz. 11.00 - "Management Information Systems Reloaded" - otwarty wykład popularno-naukowy (Politechnika Wrocławska, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8),
  • 20 czerwca, godz. 11.00 - "E-Government - Think Digitization to its End" - otwarty wykład popularno-naukowy (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, bud. P, ul. Komandorska 118/120, sala 1),
  • 21 czerwca, godz. 11.00 - "Reference Modeling" - warsztaty dla studentów i licealistów (Politechnika Wrocławska, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8),
  • 21 czerwca, godz. 13.00 - otwarte konsultacje naukowe dla studentów i doktorantów oraz dyskusja nad wspólnym przedsięwzięciem badawczym (Politechnika Wrocławska, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8),
  • 22 czerwca, godz. 10.00 -  "Business Informatics - The Best of Two Worlds" - otwarte seminarium naukowe (Politechnika Wrocławska, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8).

Prof. Jörg Becker jest najczęściej cytowanym naukowcem na świecie w obszarze specjalizacyjnym systemów sprzedaży detalicznej. W 2004 roku został dyrektorem ds. nauki w Europejskim Centrum Badań Systemów Informacyjnych ERCIS. Ponadto jest profesorem, dyrektorem zarządzającym w Instytucie Systemów Informacyjnych oraz rzecznikiem Europejskiego Centrum na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze.
W trakcie kariery naukowej związany był także z Uniwersytetem Kraju Saary, Uniwersytetem Michigan, Uniwersytetem stanu Alabama, Wiedeńską Szkołą Biznesu i Uniwersytetem w Tartu.
Jego zainteresowania badawcze obejmują modelowanie konceptualne, w tym modelowanie referencyjne, hybrydowe tworzenie produktu, zarządzanie procesem biznesowym, e-administracja, e-urząd  oraz systemy sprzedaży detalicznej.
Prof. Becker posiada stopnie honorowego profesora z Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie, tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Turku oraz Woroneskiego Uniwersytetu Państwowego. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jest współautorem ponad 700 publikacji naukowych.

plakat_vp_becker.jpg