Jak bezpiecznie funkcjonować w czasach pandemii? Jak wygląda codzienność lekarza na pierwszej linii walki z koronawirusem? O których chorobach zakaźnych możemy już zapomnieć, a które wciąż są dla nas groźne?
Już 18 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online z prof. Krzysztofem Simonem - kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMed i ordynatorem Oddziału Zakaźnego Szpitala na ul. Koszarowej we Wrocławiu.
Link do spotkania:
https://pwr-edu.zoom.us/j/98301382292?pwd=Nnl3UHZqRnhieDJteVU1aTc3V1lQdz09
Meeting ID: 983 0138 2292
Passcode: 670853
Krótka notka o prof. Krzysztofie Simonie - źródło: Wikipedia
Prof. Krzysztof Simon urodził się 1 listopada1952 r. we Wrocławiu. W 1977 ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Uzyskał stopień naukowy doktora. W 1993 na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Badania nad wpływem kolchicyny na przebieg doświadczalnego uszkodzenia wątroby u szczurów rasy Buffalo otrzymał w macierzystej uczelni stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna. W 2004 prezydent RP Aleksander Kwaśniewski nadał mu tytuł naukowy profesora nauk medycznych.
Po uzyskaniu tytułu profesora pracował na Akademii Medycznej (późniejszym Uniwersytecie Medycznym) im. Piastów Śląskich na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego w Katedrze i Klinikce Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych, później zaś na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym, gdzie był kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii.
Wszedł w skład Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN. Został wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, sekretarzem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
Został ordynatorem 1. Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.