Zapraszamy na jubileuszową międzynarodową konferencję ISAT

Data: 10.09.2019

Data: 15.09.2019
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

W dniach 15-17 września 2019 odbędzie się czterdziesta, jubileuszowa międzynarodowa konferencja ISAT (Information Systems Architecture and Technology) organizowana przez Katedrę Informatyki z Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, oraz Instytut Finansów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Zawsze była organizowana w Karkonoszach, jednak jubileuszowa odbędzie się we Wrocławiu.

Wydarzenie adresowane jest do środowiska naukowego, osób zaangażowanych w rozwój systemów informacji biznesowej, aplikacji komputerowych oraz do konsultantów, pomagających wdrażać technologie informacyjne, komputerowe i komunikacyjne. Organizatorzy stawiają sobie za cel integrację szeroko rozumianych specjalistów IT- informatyków (twórców oprogramowania i technologii informacyjnych) oraz użytkowników systemów informatycznych.

Na program konferencji składają się prezentacje nowoczesnych koncepcji i aplikacji systemów informatycznych, architektury i technologii, które wspierają współczesne systemy informacyjne, uwzględniające wpływ wiedzy, informacji, technologii komputerowych i komunikacyjnych na zarządzanie organizacjami. Tradycyjnie podczas ISAT prezentowane będą również prace naukowe przygotowane przez młodych naukowców i doktorantów.

W konferencji wzięli i biorą udział naukowcy z wielu krajów świata: Afryka Południowa (RPA), Algeria, Australia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Ekwador, Federacja Rosyjska, Francja, Grecja, Hiszpania, Indie, Indonezja, Irak, Japonia, Jordania, Libia, Kanada, Kazachstan, Kolumbia, Madagaskar, Malezja, Meksyk, Niemcy, Nigeria, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone (USA), Tajwan, Turcja, Ukraina, Wietnam, Włochy. Polskę reprezentowali i reprezentują naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych akademickich, a także przemysłowych. W pracach Komitetu Programowego zaangażowanych jest aktualnie około 50 znanych autorytetów naukowych z kraju i zagranicy. Konferencja ma swój ustalony format organizacyjny, w którym mieści się nie więcej niż ok. stu wystąpień, stąd organizatorzy są zmuszeni corocznie nie przyjąć wiele interesujących zgłoszeń artykułów, które w wyniku niezależnego recenzowania nie uzyskują odpowiednio pozytywnych recenzji.

Konferencja jest anglojęzyczna i przez 35 lat prace były publikowane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej w serii Biblioteka Informatyki Szkół Wyższych. Od 2015 r. są one publikowane przez światowe wydawnictwo naukowe Springer w międzynarodowej serii wydawniczej AISC i indeksowane w światowych portalach bibliograficznych, na przykład Web of Science i Scopus.

Konferencja odbędzie się w Q Hotel Plus Wrocław, ul. Zaolziańska 2.

Strona konferencji: isat.pwr.edu.pl