Patenty:
- Sobecki Janusz, Piotr Chynał, Politechnika Wrocławska, Patent nr 224751, "Sposób wspomagania procesów dokonywania zakupów przez osoby niepełnosprawne i układ do dokonywania zakupów przez osoby niepełnosprawne"
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób wspomagania procesu dokonywania zakupów przez osoby niepełnosprawne i układ do dokonywania zakupów przez osoby niepełnosprawne, stosowane w sczególności do stosowania w samooobsługowych jednostkach handlowych. Informatyczny układ wspomagający sprzedaż towarów znany z polskiego zgłoszenia patentowego nr P.385244, w którym kontrahent wyposażony jest w komputer, rejestrujący aktualny stan magazynu dystrybutora i obrazujący stan magazynu kontrahenta oraz interfejs umożliwiający kontrahentowi dokonanie przesunięcia towarów z magazynu dystrybutora do magazynu kontrahenta, przy czym magazyny znajdują się w tej samej lokalizacji, ponadto komputer wyposażony jest w urządzenie elektroniczne umożliwiające zczytanie kodu opisującego towar, a dystrybutor ma możliwość skomunikowania się przez urządzenie z wszystkimi komputerami sieci niezależnych kontrahentów.
- Lochyński Stanisław, Stryjewska Agnieszka S, Kiepura Katarzyna (studentka Wydziału Informatyki i Zarządzania): Patent. Polska nr 216678. (+)-7-hydroksy-2-fenchol i sposób jego wytwarzania: Int. Cl.C07C 35/23, C12P 7/00. Zgłosz. nr 401438 z 31.10.2012 /Politechnika Wrocławska [i in.]. 4 s.: [4] rys.
- Lochyński Stanisław, Stryjewska Agnieszka S, Kiepura Katarzyna (studentka Wydziału Informatyki i Zarządzania): Patent. Polska nr 216677. (-)-7-fydroksy-2-fenchon i sposób jego wytwarzania: Int. Cl. C07C 49/323, C07C 49/337, C07C 35/23, C12P 7/00. Zgłosz. nr 401437 z 31.10.2012. Opubl. 30.05.2014/Politechnika Wrocławska [i in.]. 6 s.
Dolnośląskie Forum Firm Informatycznych:
To cykliczne spotkania organizowane z myślą o małych i średnich firmach z regionu. Mają one charakter warsztatowy. Na każdym omawiany jest konkretny problem, z jakim na co dzień borykają się programiści tych firm. Uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, zyskują możliwość poznania rozwiązań sprawdzonych przez innych. Dodatkowo mają okazję pewne zagadnienia omówić z naukowcami wydziału. Dydaktycy zaś zbliżają się do realnych problemów, z którymi spotkać się mogą po ukończeniu studiów ich wychowankowie i tym samym dostają szansę odpowiedniego zmodyfikowania prowadzonych przez siebie zajęć, sprawić, by były jeszcze praktyczniejsze.
Projekt koordynuje na wydziale dr hab. inż. Kazimierz Choroś, prof. PWr z Katedry Systemów Informatycznych.
Więcej informacji na stronie »