AMA - po spotkaniu z byłym Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem

Data: 25.11.2020

Za nami kolejne AMA - Ask Me Anything. Wczoraj gościliśmy znakomitego Absolwenta naszej Uczelni i byłego Prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza. W spotkaniu na zoomie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Swoją obecnością na AMA zaszczyciły nas również władze Politechniki - JM Rektor PWr - prof. Arkadiusz Wójs oraz Pani Prorektor ds. kształcenia - prof. Agnieszka Bieńkowska. Podczas spotkania szybko okazało się, że formuła godzinnej rozmowy w przypadku naszego Gościa nie była wystarczająca - Pan Prezydent tak barwnie opowiadał o swoich doświadczeniach, że zabrakło nam czasu na wiele pytań od uczestników. Dowiedzieliśmy się na przykład, jak przebiegało spotkanie z babcią Baraka Obamy, jakie jest ulubione miejsce Rafała Dutkiewicza (Ostrów Tumski) i o czym marzył słynny niemiecki reżyser Wim Wenders podczas wizyty we Wrocławiu. Bardzo ciekwe były również kulisy przygotowań Wrocławia do konkursu ESK 2016. Według Rafała Dutkiewicza w sprawowaniu funkcji włodarza miasta, regionu czy państwa sprawdza się tylko jedna zasada - "Trzeba po prostu kochać ludzi". Każda wypowiedź, a właściwie mini-opowieść była okraszona zabawną anegdotą związaną ze słynnymi mieszkańcami naszego miasta, np. z Tadeuszem Różewiczem czy Eugeniuszem Getem-Stankiewiczem. Prezydent wyznał, że Politechnika Wrocławska zawsze była jego wielką miłością (studiował u nas matematykę) i ma nadzieję na więcej takich spotkań.

po_ama-1.jpg