AMA - po spotkaniu z Prezesem PKO BP i naszym znakomitym Absolwentem - Zbigniewem Jagiełło

Data: 29.10.2020

Za nami AMA - Ask Me Anything. Wczoraj gościliśmy znakomitego Absolwenta naszego Wydziału - Prezesa PKO BP - Zbigniewa Jagiełło. W naszym wirtualnym i niezwykle inspirującym spotkaniu na Zoomie uczestniczyło około 80 osób, większość stanowili studenci Wydziału, bo to własnie do nich skierowane jest to wydarzenie. Swoją obecnością na AMA zaszczyciły nas również władze Politechniki - JM Rektor PWr - prof. Arkadiusz Wójs oraz Pani Prorektor ds. kształcenia - prof. Agnieszka Bieńkowska. W ciągu godzinnego spotkania Prezes Jagiełlo odpowiedział na wiele pytań, które nurtowały młodych ludzi. Dowiedzieliśmy się na przykład, jak dywersyfikować środki podczas oszczędzania, czy warto brać kredyt w niepewnych czasach, jak szukać finansowania dla start-upów. Warto było również usłyszeć, że najlepsze zespoły pracownicze powstają dzięki wyjątkowym ludziom i menadżer zespołu nigdy nie powinien bać się zatrudniania kogoś lepszego do siebie, bo tylko taki model procentuje w przyszłości. Prezes Jagiełło chętnie wracał wspomnieniami do czasów studenckich na naszym Wydziale i Politechnice Wrocławskiej i zachęcał młodych ludzi do szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Wyraził również gotowość współpracy i zaangażowania w nowe projekty PWr. Bardzo jesteśmy dumni z naszego znakomitego Absolwenta i było nam niezwykle miło gościć Go choć przez chwilę.

scrren_ama.jpg

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z książką „Od skarbonki do chmury, czyli historia transformacji PKO Banku Polskiego”, autorstwa Zbigniewa Jagiełły. Jej wydawca – ICAN Institute, we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego, przygotował dla studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej ofertę specjalną połączoną z akcją charytatywną.

Książka pokazuje wybrane wątki związane z trwającą od ponad dekady głęboką transformacją PKO Banku Polskiego: od papierowego do firmy technologicznej z licencją bankową. Głównymi bohaterami książki są tysiące pracowników banku, którzy aktywnie uczestniczą w głębokich zmianach organizacji, a rolę narratora opowiadającego historię pełni Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

W ramach oferty specjalnej wydanie elektroniczne książki dostępne jest w cenie 10 zł, a cały dochód ze sprzedaży trafi do jednej z trzech organizacji charytatywnych: Stowarzyszenie Siemacha, Fundacja Szczęśliwej Drogi, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Do każdej uzyskanej w ten sposób złotówki, Fundacja PKO Banku Polskiego dołoży kolejną i ją również przekaże organizacjom charytatywnym. Aby wziąć udział w akcji charytatywnej, należy wejść na stronę oferty specjalnej, wybrać jedną z trzech organizacji charytatywnych do których trafi wsparcie, a następnie zapłacić i odebrać e-booka.

ekran-02-update-pion-v2.jpg