AMA - po spotkaniu z prof. Krzysztofem Simonem

Data: 21.12.2020

Za nami kolejne AMA - Ask Me Anything. 18 grudnia o godz. 18.00 gościliśmy prof. Krzysztofa Simona - kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMed i ordynatora Oddziału Zakaźnego Szpitala na Koszarowej, krajowego eksperta od pandemii i koronawirusa. Nasz gość wzbudził ogromne zainteresowanie wśród społeczności akademickiej PWr - w spotkaniu na zoomie uczestniczyło ponad 230 osób. Swoją obecnością na AMA zaszczyciły nas również władze Politechniki - JM Rektor PWr - prof. Arkadiusz Wójs oraz Pani Prorektor ds. kształcenia - prof. Agnieszka Bieńkowska. Podczas spotkania, które zostało przedłużone ze względu na ogromną liczbę pytań, dowiedzieliśmy się między innymi, o której godzinie prof. Simon zaczyna swój dzień, jaki jest jego sposób na odreagowanie ekstremalnych warunków pracy i stresu, z którymi musi mierzyć się codziennie (dla niewtajemniczonych Profesor bardzo lubi taniec i sport) i jak będą wyglądały jego rodzinne Święta. Rozmawialiśmy o skuteczności i bezpieczeństwie szczepionek na COVID-19 (Profesor doradza szczepienie jako jedyny w tej chwili sposób na opanowanie pandemii) i jak to jest ze skutecznością i czułością testów na koronawirusa. Dowiedzieliśmy się również, co najbardziej denerwuje Profesora w zachowaniach pacjentów i niektórych obywateli oraz jak to się stało, że pewnego dnia rozbił pod domem swój samochód. Profesor bardzo pochwalił dotychczasową współpracę z Politechniką (mamy wspólne granty np. z prof. Drągiem z W3) i zaapelował do wszystkich studentów i pracowników o zachowanie zdrowego rozsądku w najbliższym czasie. "Musimy jeszcze trochę wytrzymać, żeby móc się znów rodzinnie przytulić" - dodał na zakończenie.

3f51c133-f879-4f46-b968-8e3f46f6166b.jpeg