Dr inż. Wojciech Lorkiewicz laureatem w programie "Mozart"

Data: 13.11.2017

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło wyniki programu „Mozart”, w ramach którego udzielane jest finansowe wsparcie partnerstwom naukowo-biznesowym na realizację zgłoszonych przez nie projektów z różnych dziedzin. W tej edycji nagrodzono aż 12 inicjatyw z Politechniki Wrocławskiej

Miejski Program Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart” jest realizowany od 2012 r. i wspiera projekty z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, budownictwo, informatyka czy robotyka.

Udział w programie daje firmie możliwość skorzystania z potencjału intelektualnego naukowca i wykorzystania jego specjalistycznej wiedzy na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa. Naukowiec natomiast zyskuje możliwość pracy w środowisku biznesowym i wykorzystania swojej wiedzy w praktyce.

W ramach szóstej edycji programu dofinansowanie mogło otrzymać maksymalnie 30 projektów. Mogli się o nie starać naukowcy, którzy uzyskali co najmniej stopień naukowy doktora i są zatrudnieni na uczelni akademickiej, zawodowej lub w jednostce naukowej na stanowisku pracownika naukowo-dydaktycznego lub naukowego oraz przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników na terenie Wrocławia.