International Conference on Systems Science (ICSS) 2016

Data: 02.09.2016

Początki konferencji sięgają roku 1974, kiedy po raz pierwszy miała ona miejsce w Szklarskiej Porębie. Od roku 1980 organizowana jest na zmianę z Uniwersytetem Nevada (Las Vegas, Stany Zjednoczone) oraz Uniwersytetem w Coventry (Coventry, Wielka Brytania).
W tym roku konferencja ICSS zmieniła nieco swoja formułę i podzielona została na cztery bloki tematyczne: Workshop on Applications of Machine Learning, Workshop of Cloud Computing, Workshop on Transportation and Multi-Robot Systems oraz Workshop on Uncertain Systems. Dzięki temu zabiegowi na konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w najciekawszych gałęziach dziedziny analizy systemowej.

Organizatorzy ICSS zaprosili również wybitnych uczonych, którzy przedstawią swoje ostatnie osiągnięcia:

• dr Krzysztof Dembczyński (Politechnika Poznańska) opowie o metodach uczenia maszynowego w przypadku klasyfikacji do bardzo wielu klas (tzw. Extreme classification);
  • prof. Jose L. Salmeron (University Pablo de Olavide) przedstawi tematykę optymalizacji globalnej systemów rozmytych w zastosowaniu do analizy szeregów czasowych;
  • prof. Krzysztof Tchoń (Politechnika Wrocławska) zaprezentuje najnowsze trendy w robotyce;
  • prof. Jacek Żak (Politechnika Poznańska) wskaże kierunki dot. metodologii wielokryterialnego podejmowania decyzji w logistyce;
  • prof. Willy Picard (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) przedstawi zagadnienia wnioskowania w chmurze obliczeniowej.

Podczas ICSS uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia podczas pięciu sesji tematycznych. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji: www.icss.pwr.edu.pl