Nasi pracownicy opracowują narzędzie do automatycznego analizowania wystąpień kandydatów na prezydent

Data: 09.07.2020

Model do automatycznej analizy to element większych badań na temat agitacji wyborczej  i referendalnej w social mediach, które są prowadzone w Katedrze Inteligencji Obliczeniowej.

Jego autorami są dr hab. Tomasz Kajdanowicz, doktoranci: Łukasz Augustyniak i Krzysztof Rajda oraz dr hab. Michał Bernaczyk – profesor Uniwersytetu Wrocławskiego z Katedry Prawa Konstytucyjnego WPAiE.

Więcej na ten temat znajduje się tutaj oraz pod linkiem oraz na stronie: http://misinformation.ml