Pani mgr inż. Katarzyna Białas została laureatką konkursu na najlepszą pracę magisterską organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Data: 11.12.2020

Mgr inż. Katarzyna Białas została laureatką konkursu na najlepszą pracę magisterską organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Katarzyna zajęła I miejsce w kategorii Innowacje wdrażane do gospodarki, zgłaszając swoją pracę magisterską pod tytułem: „Badanie możliwości sterowania aplikacją mobilną z wykorzystaniem interfejsu mózg-komputer NeuroSky MindWave” (promotor dr inż. Michał Kędziora). Praca magisterska podejmowała problem uwierzytelniania użytkowników na podstawie sygnału mózgowego (EEG) z wykorzystaniem interfejsu mózg-komputer.

To już kolejny sukces tegorocznej absolwentki studiów II stopnia Wydziału Informatyki i Zarządzania w konkursach ogólnopolskich. We wrześniu tego roku, praca Katarzyny Białas została podwójne nagrodzona na XXVI Forum Teleinformatyki organizowanym przez firmę BizTech. Uzyskane wyróżnienia to Nagroda Specjalna Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego w kategorii Poza horyzont oraz Nagroda Specjalna NASK Państwowego Instytutu Badawczego w kategorii najlepsza praca z zakresu cyberbezpieczeństwa. Gratulujemy!