Sukces koła naukowego medical.ml podczas VI Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych

Data: 07.12.2020

Członkowie koła naukowego medical.ml z naszego Wydziału zdobyli pierwsze miejsca w sesjach posterowych: przyrodniczej i technicznej podczas VI Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych organizowanej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wydarzenie w tym roku odbywało się online. Członek koła - Piotr Mazurek we współpracy z Janem Byrtkiem z Wydziału Mechanicznego uzyskali pierwsze miejsce w sesji przyrodniczej za prezentację dotyczącą wykorzystania systemu AI w lokalizacji drzew zaatakowanych przez kornika. Pierwsze miejsce w sesji technicznej uzyskał również Piotr Mazurek w parze z Bartoszem Rudnikowiczem za prezentację dotyczącą wykorzystania systemu AI w wykrywaniu kradzieży ropy z rurociągu. Oba projekty były realizowane we współpracy z wrocławskim start-upem BZB UAS. Gratulujemy!