Wygrana koła naukowego medical.ml

Data: 16.11.2017

Nasi studenci w kategorii "Bezpieczeństwo" wyprzedzili trzydzieści innych drużyn. W czasie tego spotkania, programiści opracowali aplikację Intelligent Driving Assistant, która wykorzystywała różne metody z dziedziny Sztucznej Inteligencji, umożliwiające detekcję obiektów znajdujących się naprzeciw samochodu oraz predykcję najlepszego promienia skrętu w celu uniknięcia kolizji.

24 godzinny Hackaton miał miejsce 28 października 2017 r. w krakowskiej Tauron Arenie. Rywalizowały w nim drużyny programistów. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad dwa tysiące programistów, tworzących grupy od dwóch do sześciu osób.
Zadania dotyczyły różnych dziedzin, na przykładów: finansów, bezpieczeństwa transportu, czy przetwarzania języka naturalnego. Celem uczestników było opracowanie rozwiązania jednego z problemów, które  zostały zgłoszone przez firmy albo organizacje państwowe będące organizatorami wydarzenia. Można wśród nich wymienić: detekcję oszustw finansowych (Ministerstwo Finansów), zapobieganie katastrofom naturalnym, wypadkom podczas sportów ekstremalnych (Lotto) czy zapewnienie bezpieczeństwa na drogach (Luxoft).

Więcej informacji o kole naukowym na jego profilu FB

hakaton.jpg