Konkurs na stypendia dla młodych naukowców

Data: 22.01.2018

Data: 22.01 - 15.02.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

Wymagania:
1) Student studiów II (magisterskie) lub III stopnia (doktoranckie) w dziedzinie nauk ekonomicznych, matematycznych lub technicznych (automatyka i robotyka, energetyka, informatyka), w momencie podjęcia pracy w projekcie.

2) Znajomość metod prognozowania (statystycznych, uczenia maszynowego) oraz umiejętność implementacji tych metod w środowisku Matlab, R lub Python.

3) Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodne porozumiewanie się z zagranicznymi partnerami, wystąpienia na konferencjach międzynarodowych oraz pisanie prac naukowych.

4) Udokumentowany dorobek naukowy:
a. Minimum dwa opublikowane lub przyjęte do druku (wymagany nr DOI) artykuły w czasopismach posiadających IF, w tym minimum jeden dot. prognozowania w energetyce.
b. Minimum dwa wygłoszone referaty konferencyjne na konferencjach/warsztatach międzynarodowych.

5) Gotowość do udziału w minimum czterech krótkich (do 7 dni) wyjazdach zagranicznych rocznie, finansowanych z projektu i związanych z realizacją zadań oraz popularyzacją wyników projektu.

Opis zadań:

Zadania zgodne z opisem projektu BEETHOVEN 2 "Investigating Market Microstructure and shOrt-term pRice forecasTing in intrA-day eLectricity markets (IMMORTAL)", nr 2016/23/G/HS4/01005, w szczególności:

1) Badanie mikrostruktury rynku dnia bieżącego na energię elektryczną oraz opracowanie odpowiednich modeli stochastycznych do opisu procesu składania zleceń

3) Opracowanie i walidacja metod prognozowania dostosowanych do rynku dnia bieżącego na energię elektryczną

Wszystkie zadania będą realizowane we współpracy z partnerami z Universität Duisburg-Essen.

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.ioz.pwr.wroc.pl/pracownicy/weron/NCN_2016_23_G_HS4_01005.htm
Typ konkursu NCN: BEETHOVEN – HS

Termin składania ofert: 15 lutego 2018, 23:59
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:
Stypendium w wysokości 3000 zł/mies. Okres pracy w projekcie - 18 miesięcy (z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy). Początek: 1 marca 2018 r.
Dodatkowe informacje:
Oferty zawierające list motywacyjny oraz CV z informacją o dorobku naukowym i adnotacją „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z właściwą Ustawą o Ochronie Danych Osobowych)” należy przesłać na adres: rafal.weron@pwr.edu.pl. Konkurs realizowany jest zgodnie z regulaminem NCN (Uchwała nr 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.). Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe informacje lub o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielami komisji konkursowej (w dniach 19-23 lutego 2018 r.). Po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków przez komisję kandydaci zostaną poinformowani o wynikach drogą elektroniczną.

NCN