Konkurs na stypendia naukowe NCN dla studentów i doktorantów

Data: 23.12.2020

Data: 23.12.2020 - 12.01.2021
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

Konkurs na stypendium naukowe finansowane przez Narodowe Centrum Nauki

Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej ogłasza konkurs na stypendia naukowe NCN dla studentów i doktorantów.

Wymagania:
Stypendium naukowe może być przyznane osobie, która spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów:

• jest studentem studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski
  • jest uczestnikiem studiów doktoranckich
  • jest doktorantem w szkole doktorskiej

Dodatkowe umiejętności:

• doświadczenie w pracy z głębokimi modelami uczenia maszynowego
  • podstawowa wiedza w zakresie modeli generatywnych
  • silne podstawy matematyczne
  • potwierdzona realizacja kursów z zakresu uczenia maszynowego, rachunku prawdopodobieństwa, optymalizacji, statystyki
  • bardzo dobra znajomość języka Python
  • znajomość bibliotek: Numpy, PyTorch (bądź TensorFlow), Scikit-learn
  • umiejętność konfigurowania i utrzymania serwerów obliczeniowych
  • doświadczenie w pisaniu prac naukowych
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • silna motywacja do prowadzenia badań naukowych związanych z tematyką projektu.

Opis zadań:
Zadania zgodne z opisem projektu w ramach konkursu OPUS „Głębokie modele generatywne dla reprezentacji 3D”, nr 2020/37/B/ST6/03463, w szczególności:
1) Prowadzenie innowacyjnych badań naukowych
2) Opracowywanie, implementacja i walidacja głębokich metod uczenia maszynowego dla reprezentacji 3D
3) Pisanie prac naukowych
4) Prezentacja wyników prac na konferencjach naukowych
5) Popularyzacja wyników projektów poprzez pisanie blogów, stronę projektową, media społecznościowe.

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia proszę wysyłać mejlowo na adres: maciej.zieba@pwr.edu.pl do 12 stycznia 2021 r. Będą one rozpatrywane przez komisję konkursową, która może zaprosić kandydata (-tkę) na rozmowę kwalifikacyjną. Stypendium w wysokości 5.000 PLN miesięcznie zostanie przyznane od lutego 2021 r. lub od marca 2021 r. w zależności od daty podpisania umowy o finansowanie projektu przez NCN. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej wiz.pwr.edu.pl w dniu 19 stycznia 2021 r. Zatrudnienie będzie na podstawie umowy stypendialnej na okres 1-2 miesięcy z możliwością przedłużenia maksymalnie do 36 miesięcy.

Wymagane dokumenty:
1) życiorys (CV), w tym informację o statusie doktoranta, bądź studenta
2) syntetyczny opis zainteresowań i osiągnięć naukowo-badawczych, wraz z wykazem publikacji
3) oświadczenie o treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO). Zostałem poinformowany, że:
1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Politechnika Wrocławska z siedzibą we Wrocławiu, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, a kontakt z przedstawicielem Administratora możliwy jest za pomocą formularza kontaktowego na stronie: http://pwr.edu.pl/kontakt;
2. w Politechnice Wrocławskiej został ustanowiony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem: iod@pwr.edu.pl;
3. Pani/Pana dane osobowe, zawarte w dokumentach aplikacyjnych, zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji;
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu zamknięcia danego procesu rekrutacji, a następnie zostaną usunięte;
5. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
7. podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne, ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji;
8. żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Pani/Pana danych;
9. odbiorcą Pana/Pani danych osobowych jest Politechnika Wrocławska. Pani/Pana dane nie będę przekazywane ani udostępniane innym podmiotom. Pani/Pana dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi podejmowania decyzji, ani nie będą profilowane.