Konkurs na stypendium doktoranckie w ramach NCN OPUS 17

Data: 18.11.2020
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania
Godzina: 09:00 - 15:00

Kierownik Projektu poszukuje doktoranta do pracy w projekcie „Aspekty leksykalizacji połączeń wielowyrazowych w perspektywie semantyki relacyjnej” przyznanego w ramach konkursu NCN OPUS 17.

Nazwa jednostki: Katedra Inteligencji Obliczeniowej, Wydział Informatyki i Zarządzania, Politechnika Wrocławska – Wrocław

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta

Wymagania:
- Tytuł magistra inżyniera informatyki
- Rozpoczęte studia doktoranckie w zakresie informatyki z ukierunkowaniem na przetwarzanie języka naturalnego, uczenie maszynowe i wydobywanie informacji/wiedzy z tekstu
- Czynna znajomość języków programowania: Python, Java, C++
- Przynajmniej roczne doświadczenie w pracy związanej z przetwarzaniem języka naturalnego (mile widziane doświadczenie w wydobywaniu jednostek wielowyrazowych, pracy z językiem specjalistycznym, automatycznej budowie słowników)
- Zainteresowanie najnowszymi technologiami przetwarzania języka naturalnego i metodami uczenia maszynowego

Opis zadań:
- Prace programistyczne polegające na rozbudowie istniejących narzędzi do automatycznego wydobywania i analizy połączeń wielowyrazowych
- Analiza danych eksperymentalnych, zebranych przez lingwistyczną część zespołu, metodami uczenia maszynowego
- Analiza Słowosieci – polskiego wordnetu metodami uczenia maszynowego
- Ścisła współpraca z innymi członkami zespołu
- Przygotowywanie materiałów publikacyjnych do międzynarodowych czasopism naukowych

Typ konkursu NCN: OPUS – HS
Termin składania ofert: 26 listopada 2020, godz. 15:00
Forma składania ofert: email, adres: maciej.piasecki@pwr.edu.pl

Warunki zatrudnienia:
- wynagrodzenie w formie stypendium NCN - 3000 zł brutto
- data rozpoczęcia pracy 1 stycznia 2021 r.
- współpraca na okres 16 miesięcy

Dodatkowe informacje:
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie pocztą elektroniczną (na adres: maciej.piasecki@pwr.edu.pl, tytuł OPUS DOKTORANT) następujące dokumenty:
- CV z listą dotychczasowego dorobku naukowego
- kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich
- dokument potwierdzający status doktoranta
Na podaniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do postępowania konkursowego” (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami).