Konkurs na stypendium naukowe dla młodych naukowców SONATA BIS 9

Data: 20.10.2020

Data: 20.10.2020
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki i Zarządzania

Wydział Informatyki i Zarządzania zgodnie z wnioskiem 2019/34/E/HS4/00060 ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla młodych naukowców.

Wymagania:
Stypendium naukowe może być przyznane osobie, która spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów:
1) jest studentem studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski
2) jest uczestnikiem studiów doktoranckich lub doktorantem w szkole doktorskiej

Oczekuje się, że kandydat:
1) potrafi przeprowadzić wstępną analizę statystyczną danych empirycznych
2) posiada wiedzę z dziedziny ekonometrii i prognozowania szeregów czasowych
3) ma doświadczenie w programowaniu w jednym z języków wyższego rzędu: matlab, R, pyton
4) biegle posługuje się językiem angielskim

Opis zadań:
Zadania zgodne z opisem projektu SONATA BIS 9 "Krótkookresowe prognozowanie cen energii elektrycznej na rynku dnia bieżącego”, nr 2019/34/E/HS4/00060, w szczególności:
1) przeprowadzanie wstępnej analizy statystycznej i graficznej szeregów czasowych.
2) estymacja modeli ARX
3) wyznaczenie prognoz punktowych badanych szeregów czasowych
4) implementacja badań w jednym z języków wyższego rzędu: matlab, R, pyton
5) przygotowanie wykresów danych i prezentacja wyników na potrzeby publikacji

Typ konkursu NCN: SONATA BIS – HS
Termin składania ofert: 27.10.2020, 23:59
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.10.2020
Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:
Stypendium w wysokości 2000 zł/mies. Okres pracy w projekcie – 8 miesięcy, z możliwością przedłużenia, realizacja pracy dyplomowej (dla studentów I i II stopnia)

Początek: Listopad 2020 r.

Dodatkowe informacje:

1) List motywacyjny (w języku angielskim, max 2000 znaków),
2) CV (w języku angielskim) z informacją o dorobku naukowym i ocenach z przedmiotów statystycznych/ekonometrycznych (w przypadku studentów I i II stopnia)
3) W przypadku studentów szkoły doktorskiej i doktorantów: opinię promotora poświadczającego kompetencje do pracy naukowej oraz zaawansowanie prac dot. rozprawy doktorskiej.
4) Komisja może zaprosić wybranych kandydatów na rozmowę (spotkanie online - zoom, język angielski)
5) Oświadczenie o treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO). Zostałem poinformowany, że :
1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Politechnika Wrocławska z siedzibą we Wrocławiu, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, a kontakt z przedstawicielem Administratora możliwy jest za pomocą formularza kontaktowego na stronie: http://pwr.edu.pl/kontakt;
2. w Politechnice Wrocławskiej został ustanowiony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem: iod@pwr.edu.pl
3. Pani/Pana dane osobowe, zawarte w dokumentach aplikacyjnych, zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu zamknięcia danego procesu rekrutacji, a następnie zostaną usunięte
5. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
7. podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne, ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji
8. żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Pani/Pana danych
odbiorcą Pana/Pani danych osobowych jest Politechnika Wrocławska. Pani/Pana dane nie będę przekazywane ani udostępniane innym podmiotom. Pani/Pana dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi podejmowania decyzji, ani nie będą profilowane

Zgłoszenia, dokumenty oraz dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji proszę kierować na adres: katarzyna.maciejowska@pwr.edu.pl W tytule maila należy napisać: Stypendium w grancie SONATA BIS.