Akcja „Dziewczyny na politechniki”. Innowacja jest kobietą

Data: 30.03.2017
Miejsce wydarzenia: sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20
Godzina: 10:00 - 14:00

Politechnika Wrocławska to miejsce, gdzie kobiety mogą realizować swoje pasje. Już 30 marca 2017 r. będą o tym opowiadać studentki naszej uczelni w ramach akcji „Innowacja jest kobietą”.

Wydarzenie skierowane jest do gimnazjalistek i licealistek. To cykliczne spotkanie pod hasłem ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

W programie przewidziano m.in. spotkanie z dziewczynami, które na Politechnice Wrocławskiej nie tylko się uczą, ale też rozwijają swoje zainteresowania. Katarzyna Dudek z wioślarskiej Ósemki PWr opowie o tym, jak godzić naukę z treningami, Marta Marciniuk z Akademickiego Klubu Lotniczego - o konstruowaniu samolotów bezzałogowych, a Magdalena Miś z PWR Racing Team – o pracach nad budową bolidu.

Uczestniczki akcji wezmą udział w grze miejskiej „Innowacja jest kobietą”. Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr. Zwycięży drużyna, która najszybciej pokona trasę.

Termin i miejsce:

30 marca 2017 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10 do 14.

Program:

• Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ - umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji;
  • „Niemożliwe nie istnieje" - prezentacja studentek: Katarzyny Dudek, Marty Marciniuk oraz Magdaleny Miś;
  • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”.

Ogólnopolska akcja „Dziewczyny na politechniki!” ma zachęcić uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych - tych najbardziej przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Więcej szczegółów o akcji „Innowacja jest kobietą” na naszej stronie internetowej w zakładce dla kandydatów i na profilu facebookowymwydarzenia.